Tedavilerimiz

Estetik A Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği çatısı altında aşağıdaki uygulamalar yapılmaktadır.

 • ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ

  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sabit ortodontik tedavilere altenatif olarak şeffaf plaklar ile ortodontik tedaviler başarılı bir şekilde kliniğimizde de uygulanmaktadır.

  Devamını Oku

  LAMİNE-YAPRAKA DİŞ

  Estetik ve doğal görünümü bozulmuş, beyazlatma ile istenilen sonuçların alınamadığı, ağır lekelenmelerin görüldüğü, küçük, kırık, çapraşık dişler ve dişler arasındaki boşlukların hızlı ve estetik olarak düzeltilmesine yardımcı olan tırnak kalınlığındaki kaplamaya lamine-yaprak diş denir.

  Devamını Oku

  DİŞ BEYAZLATMA (BLECHİNG)

  Diş minesi üzerinde zamanla çeşitli sebeplerle ( çay, kahve,meyvesuyu, asitli içecekler ve sigara vb.) meydana gelen renklenmelerin ortadan kaldırılarak dişlere daha açık bir renk tonu kazandırılması işlemine diş beyazlatma ( bleaching) denir. Diş beyazlatma işlemi uygulanırken hastanın ten rengi ve diş yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Diş beyazlatma uygulamasının daha kalıcı olabilmesi için hastaların belirli bir süre renklendirici madde içeren yiyecek ve içecekleri tüketmesi gerekir.

  Devamını Oku

  DİŞ DOLGUSU

  Yetersiz diş bakımı ve temizliği nedeniyle çürüyen dişlere dolgu tedavisi uygulanarak dişin eski işlevini yerine getirmesi sağlanır.

  Devamını Oku

  İMPLANT

  Eksik ya da olmayan dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen vücutla uyumlu bir tür vidadır.

  Devamını Oku

  DİŞ PROTEZİ

  Bölgesel diş kayıplarında yada tüm dişlerin kaybı durumda protez tedavisi uygulanmaktadır.

  Devamını Oku
 • GÜLÜŞ TASARIMI

  Gülüş Tasarımı; diş, dudak ve diş etinin birbiriyle uyumunun yanı sıra hastanın yaşı, cinsiyeti, yüz tipine uygun, göze hoş gelen, estetik bir gülümsemenin dijital olarak yeniden tasarlanmasıdır.

  Devamını Oku

  ZİRKONYUM KAPLAMA

  Zirkonyum destekli kaplama, doğal dişlere en yakın estetik görüntüyü sağlayan bir kaplama türüdür. Alt yapı malzemesi olarak bir tür beyaz metal olan zirkonyum kullanılmaktadır. Metal destekli kaplamalarda metalin yansıması ile diş etlerinde görülen gri görüntü zirkonyum kaplamlar ile giderilerek daha doğal ve estetik bir görünüş elde edilmektedir. Sağladığı estetik görüntüyle birlikte sert bir malzeme olması sebebiyle de oldukça sağlamdır.

  Devamını Oku

  PEMBE ESTETİK

  Sağlıklı ve estetik bir gülümsemenin sırrı sadece beyaz ve düzgün dişler değildir. Bu dişlerle uyumlu dişetleri de estetik bir gülümsemenin olmazsa olmazıdır. Dişetlerine yönelik olarak yapılan her türlü estetik uygulamaya pembe estetik denmektedir. Bu uygulamalar ile diş eti görünümü fazla olan hastalarda diş etinin yeniden şekillendirilerek daha yukarıya veya çekilmiş diş etinin normal konuma getirilmesiyle hasta daha estetik bir görüntüye kavuşmaktadır.

  Devamını Oku

  KANAL TEDAVİSİ

  Kanal tedavisi, ciddi hasar görmüş ya da iltihaplanmış dişlerin tedavi edilerek çekim gereksimini ortadan kaldırarak dişin ağızda tutulmasını sağlayan tedavi yaklaşımıdır.

  Devamını Oku

  DİŞ CERRAHİSİ

  Acil durumlarda ya da bazı tedavilerin uygulamasında cerrahi mudahale gerekmektedir. Cerrahi mudahaleler kadromuzda yer alan operator doktorlar tarafından yapılmaktadır.

  Devamını Oku